alex_shutyuk: (Default)
alex_shutyuk ([personal profile] alex_shutyuk) wrote2014-04-24 09:04 pm

А вздовж дороги...


Хотів би торкнутися делікатної та навіть болючої тами. В наших широтах є традиція встановлювати хрести біля дороги на місці ДТП зі смертельними наслідками. На деяких вулицях чи біля напружених перехресть такі пам'ятні знаки можна побачити через кожні кількадесят метрів. Очевидно, що родичі загиблого намагаються таким чином увіковічнити пам'ять про трагічний випадок, який назавжди поділив їхнє життя на "до" та "після". Але якщо подивитися на це трохи під іншим кутом, то можна побачити, що на узбіччях деяких міських вулиць з'являються такі собі міні-кладовища, які ми бачимо щодня. І ще би нічого, якби вони виконували виховну функцію та застерігали пішоходів від необдуваного ривка через дорогу у забороненому місці, але нажаль цього не відбувається. Як, наприклад, на вул. Виговського навпроти ринку Південний, де встановлено навіть не хрест, а гранітний пам'ятник, повз який, тим не менше, майже нескінченним потоком, ухиляючись від машин, перебігають дорогу пішоходи - дорослі чоловіки, мами з дітьми, пенсіонерки з кравчучками. До світлофорів від цього місця в обидва боки близько 300 метрів, що для декого насправді може бути занадто великою відстанню, але зараз не про це.


Хотів спитати ваше ставлення до появи таких хрестів та пам'ятних знаків на міських вулицях. Що ви про це думаєте?
[Poll #1965731]

[identity profile] bjernhona.livejournal.com 2014-04-24 08:11 pm (UTC)(link)
Я видела аналогичные знаки, насколько я помню, у славян вообще. У сербов и черногорцев этого много на горных дорогах.
Кенотафы кенотафами. У нас некоторые замедляются и вообще задумываются о смерти, только когда их видят.
Если такой памятный знак не мешает обзорности, пусть будет, я считаю.
Объединять ли памятники возле мест, где гибнет много людей — очень скользкая тема... Потому что мало того, что место неудачное, так ещё и будут пытаться рассмотреть, что за памятник стоит. В Крыму так было на одной из трасс.

Лучше бы делали как в Ивано-Франковской, Хмельницкой и Черновицкой области: там можно встретить чудесные инсталляции. На участке, ведущем к аварийному перекрёстку или повороту, на хорошо просматриваемом месте, а ночью ещё и подсвечиваемом, размещать развороченные машины или мотоциклы. Очень, знаете ли, отрезвляет. В городе этого не сделать, а вот на шоссе можно было бы.

[identity profile] alex-shutyuk.livejournal.com 2014-04-25 07:06 am (UTC)(link)
Мы сейчас немного о разном говорим. На междугородний трассах, особенно горных, любой способ привлечь внимание водителя к опасному участку хорош. А вот насколько это необходимо и эффективно в городе, где и так кругом знаки, светофоры, рекламные щиты, оживленный транспортный поток?

[identity profile] bjernhona.livejournal.com 2014-04-25 09:10 am (UTC)(link)
А разве оно в городе не теряется в этом всём винегрете?

В принципе, я бы разрешила их ставить, но только в виде памятных табличек, по какому-то утверждённому шаблону.

[identity profile] alex-shutyuk.livejournal.com 2014-04-25 09:14 am (UTC)(link)
Так я про то и говорю, что в городе теряется - и водители не заметят, и пешеходы проигнорируют. Тка что информационно-воспитательная функция практически отсутствует.

[identity profile] bjernhona.livejournal.com 2014-04-25 09:15 am (UTC)(link)
Можно удариться в бюрократию и каждые 5 лет подавать заявку о сохранении таблички. Если заявку не подать, табличку снимают.