alex_shutyuk (
alex_shutyuk) wrote2017-06-08 03:00 pm
![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Entry tags:
Кротошинська комуна

Розкажу детальніше про котеджне містечко у селі Кротошин, про яке побіжно згадував кілька дописів тому. Тим більше, воно виявилося цікавим не лише з архітектурної точки зору, а і з організаційної.
2. Комплекс має назву Communa Sweet Home та знаходиться на південь від Львова у 3 км від кільцевої дороги.

3. Комплекс організовано за принципом кондомініума і кожен майбутній мешканець разом із купівлею ділянки бере на себе дуже чіткі зобов'язання. Зокрема - кожен будинок проектується однією архітектурною студією та будується одним підрядником, учасники готові будуватися вже, а не колись за 5 років та спільно інвестують у розвиток інфраструктури кварталу.

4. Загальний план території розробила Проектна майстерня Бєляєвих. Згодом вони ж індивідуально проектували кожен будинок, виходячи з потреб та побажань його майбутніх мешканців. Окрім архітектури є загальна концепція ландшфатного дизайну, яка також буде поступово втілюватися.

5. Ідилічний вид зі сторони озера.

6. Вид з протилежної сторони.

7. Дорога від села.

8. Будівництво деяких будинків ще триває.

9. Всі будинки різні, але виконані у єдиному стилі. У деяких вже навіть живуть.

10. Керувати утриманням будинків та території буде квартальний комітет - це щось типу ОСББ, яке заключатиме угоди з обслуговуючими компаніями та буде взаємодіяти з сільрадою.

11. Конструктивна схема всіх будинків однакова - несучий каркас із клеєного бруса та фасад, оздоблений дерев'яними рейками.

12. Кожен будинок опалюватиметься індивідуально електричними котлами, у деяких будуть також каміни.

13. Мощення.

14.

15. Місце для озеленення біля входу.

16. Сходинки біля входу у різних будинках чомусь різної висоти.

17. Тут чомусь зробили бордюр вище рівня доріжки.

18.

19.

20.

21. Ось така картина. Як виявилося, кілька знайомих

Дивіться також:
Повернення функціоналізму

no subject
там якісь спецтарифи є у обленерго для тих хто живе на електриці. Але все питання буде до мереж ( у нас в місті вони не витримують і періодично вимикаються цілими районами а особливо після того як вимкнули централізоване гаряче водопостачання - всі поставили бойлери.
І подруге як до такого сусідства зі таким споживанням електрики ставитимуться в сусідньому селі - невеликий досвід показує що достатньо парі чоловік увімкнути бойлер для гарячої води і все село "сяде"...
no subject
Власне, одна з цілей енергетичної реформи в Німеччині — це децентралізація енергогенерації, екологічно-хіпстерське мімімі це вже другорядна справа. А от те, шо вже окремі села чи містечка повністю себе забезпечують електрикою — це досягнення (правда, опалення не електричне).
no subject
Думаю і сонячні водогрійки можна всунути в мережу опалення. На ютьбі є демонстрація хлопцями з Броварів - в сонячний день взимку при температурі -20 на вхід вливали холодну воду зі снігом та льодом а з виходу лупила пара та кип'яток...
no subject
Подруге, як правило система налаштовується на максимальну роботу вночі і лише підтримку вдень, таким чином навпаки краще регулюється навантаження на мережу.
no subject
no subject