alex_shutyuk: (Default)
alex_shutyuk ([personal profile] alex_shutyuk) wrote2017-02-15 09:00 am

Еволюція


У Львові є житловий комплекс, який цікавий тим, що поступово будується одним забудовником вже майже 10 років і кожна нова черга еволюціонує відносно попередньої, завдяки чому цікаво спостерігати, як змінюються підходи. Початково я очікував, щонайновіші будинки будуть за всіма параметрами кращими, за найстаріший, але все виявилося трохи не так однозначно. Але про все за порядком.

2. Він знаходиться фактично на межі міста у Сихівському районі.


3. Колись на цій території були промислові споруди, али у середині 2000-х їх розібрали та розпочали будівництво. Ця територія є помітно ізольованою від міста - до найближчої вулиці, якою ходить громадський транспорт  - Зеленої - треба йти 600-700 метрів.


4. Вигляд позначеної на попередньому фото дороги чудово пасує для ФБ-спільноти "Естетика єбєнєй". Не дивно, що пішки тут ходять дуже мало - більшість намагається вибиратися машинами.


5. Так втглядам план забудови району 10-річної давності. Спочатку планували забудувати всю територію однотипними будинками з церквою та супермаркетом в комплекиі і в результаті мав вийти такий типовий спальник.


6. Так виглядав хід будівництва першого будинку. Під час кризи 2008 року був напружений момент, коли роботи зупинилися і покупці квартир занервували, але до початку 2011 року П-подібний будинок таки добудували. Після цього забудовник на деякий час взяв паузу і наступні будинки почав будувати вже за іншими проектами, вирішивши не клонувати перший будинок.


7. На цьому давайте завершимо екскурс в історію та пройдемося поміж будинками. У фасаді першого будинку відчувається режим жорсткої економії.


8.


9. Внутрішнє подвір'я. Кидаєтья в очі, що на всіх балконах збереглося оригінальне огородження з фарбованого профнастилу. Знайомий, що купив у цьому будинку квартиру, розказував, що місцеве ОСББ категорично забороняє його знімати, тому всі, хто хочуть склити балкони, роблять цегляний підмурівок позаду цього огородження.


10. Тут навіть є підземний паркінг, ємності якого, щоправда, на таку кількість квартир явно не вистачає. Ну і до того ж накриті полікарбонатом заїзди з'їдають чималу площу подвір'я, яку можна було би використати значно ефективніше та приємніше для мешканців.


11. В глибині подвір'я знайшлося місце для дитячого майданчика. По газонах ходити заборонено - вони для естетики.


12.


13. Щоби потрапити на дитмайданчик, потрібно перетинати автомобільний проїзд та ряди припаркованих машин.


14.


15. Входи до будинку помітно вищі рівня тротуару, через що перед ними утворилися сходи з немаленькими пандусами.


16. Інтер'єр під'їзду аскетичний.


17. Приємно, що на першому поверсі передбачили комерційні приміщення.


18. Самі магазини виглядають трохи колгоспно, але головне, що в принциипі є місце, де можна облаштувати магазин, кафешку, перукарню чи стоматологічний кабінет.


19. Сміттєві баки.


20. Будинки другого покоління виглядають вже так.


21. Входи в будинок зробили в рівень (чи майже в рівень) з тротуаром. Вхідні двері вже не глухі металеві, а зі склом.


22. Значно більше уваги приділили облаштуванню території довкола будинку - тут вже є вуличні меблі та більш якісне озеленення.


23.


24.


25. Під'їзд зсередини. Тут у кадр потрапили сходи, але з іншого боку велопаркінгу є пологий підйом, яким також можна дістатися до ліфта.


26. Сходова.


27.


28. Припіднятий перехід через проїзд між будинками.


29. Балкони є і їх склять, але скління всюди виглядає підозріло однаково. Схоже, що забудовнику якимось чином вдалося взяти цей процес під контроль.


30. Вуличне озеленення з колоновидних дубів. Дуже дивує, що на відміну від першої черги, в будинках другої взагалі не видно комерційних приміщень на перших поверхах.


31. Тут тільки входи до під'їздів та вікна квартир.


32. Тут на дальньому плані вже видно будинок з найновішої третьої черги, проект якого розробляла київська студія Архіматика.


33. Тут можна бачити навіть таку буржуйську штуку, як індивідуальна тераса на першому поверсі. До речі, новіші будинки мають вихід з під'їзду на дві сторони. З одного боку на проїзд з машинами (попереднє фото), а з іншого у внутрішнє пішохідне подвір'я.


34. Так-так, простір між цими будинками задумано повністю пішохідним.


35. Тут вже можна спокійно гуляти з дітьми, не обтираючи борта машин.


36. На моїх фотографіях все завалено снігом і мало що видно, а без снігу мощення в процесі облаштування виглядало так (фото звідси)


37. Проект подвір'я розробила студія ландшафтної архітектури Максима Коцюби.


38. Вид згори.


39. І ось ми добралися до будинку з найновішої третьої черги, який нещодавно потрапив до Топ-10 нашого голосування. Наступні будинки мають бути в такому ж стилі, але поки готоввий тільки цей. На фоні першого будинку від виглядає прибульцем з іншої реальності, але чи так само добре все виглядатиме, якщо підійти ближче?


40. Фасад детальніше.


41. Тут також немає комерційних приміщень з активними фасадами на першому поверсі.


42. Можливо, щось подібне з'явиться у наступному будинку, який ще будується? Високі вікна на першому поверсі ніби натякають на це.


43. Судячи з візуалізації, так і задумано.


44. Так виглядає новіший план забудови.


45. Неподалік готують покриття зеленої парковки.


46. А ось це теж дивно. Це ж вхід до будинку. Навіщо знову стільки сходинок? У попередній черзі вже ж зробили вхід в нуль. Можливо вхід без сходів десь поряд чи з протилежного боку?


47. По сусідству знайшлися ось такі двері, але вони виявилися входом до іншого під'їзду.


48. Всередині під'їзд виглядає ось так. Ці шестикутники на стіні на дотик схожі на гіпс чи кераміку. Виглядає якось занадто тендітно, як на під'їзд житлового будинку.


49. Стеля. Виглядає ніби ефектність взяла гору над практичністю.


50.


51.


52.


53. До речі, в під'їзда зі сходами з протилежного боку виявилися також сходи, що залишило повністю відкритим питання доступності. Навіть якщо тут з'явиться пандус, то у для людини у інвалідному візку він стане великою проблемою. Чому так вийшло і у чому задум? Незрозуміло.


54. Ось така картина виходить. Загалом у багатьох моментах є помітний прогрес. Архітектура стала значно цікавішою та сучаснішою, пішохідне подвір'я зь увагою до деталей та озеленення - плюсів чимало. Але при цьому слабке транспортне сполучення, дивне ставлення до доступності для маломобільних, брак комерційних площ при такій віддаленості від решти міста і ще деякі дрібніші моменти. Хоча може то я вже придираюся. А як вам?


Дивіться також:

Новобудова глядацьких симпатій-2016: підсумки голосування


Прогулянка Львовом №30


Прогулянка сучасним районом Стокгольма


Прогулянка сучасним районом Стокгольма (ч. 3. Стадсхаген)




[identity profile] volodya novostavsky (from livejournal.com) 2017-02-15 07:18 am (UTC)(link)
Комерційні приміщення - я так розумію, що не всі приміщення продані в 1 черзі масиву, тому поки не поспішають з іншими комерційними приміщеннями. До того ж 163 будинок (перероблений адмінкорпус заводу - на в'їзді з Пасічної) також має величезні площі, які наразі не використовуються, тому думаю тут все регулюється попитом.

Балкони в 2й черзі - там забудовник зрозумів, що якщо не можеш зупинити процес, то його краще очолити)) 169 і 169А - якщо житель хоче засклити, йому пропонують фіорму яка робить для всіх однотипно і за фіксованою ціною. А вже в 169Б (останній будинок тої черги, перед Архіматикою), має дещо змінений проект вже і одним з елементів є зокрема заскління на етапі будови лоджії і маленький відкритий балкон десь 1х1 метр (чи й менше). На балкончику ж забудовник рекомендує встановлювати кондиціонери, щоб вони не виступали за умовні межі балкону і не псували фасад.

Стосовно входів з сходами в нових будинках - не впевнений як в Архіматики, а в другій черзі є входи з двору і ззовні, і вхід з двору без сходів, так що маломобільні групи можуть вийти через той вихід без проблем, правда треба обійти будинок якщо ти не погуляти в подвіря а куди їдеш (так стимулюють гуляти в дворику? :))

Гіпсові тендітні плитки - поживем, побачимо наскільки тендітні. Вони відображають соти з пасіки (Пасічний), а в деяких будинках з таких же елементів викладена нумерація поверху (продубльовані цифрою).

Тай таке...

[identity profile] alex-shutyuk.livejournal.com 2017-02-15 10:42 am (UTC)(link)
А як забудовник впливає змушує мешканців склити саме так? Які важелі впливу?

(no subject)

[identity profile] volodya novostavsky - 2017-02-15 12:46 (UTC) - Expand

[identity profile] Дмитро Завражин (from livejournal.com) 2017-02-15 07:58 am (UTC)(link)
У Архіматики є два поширених варіанта рішення для маломобільних. 1) Якщо дозволяє рельєф - один вхід на поверх - безперешкодний. 2) Окремий вхід з спец. підйомником.

В другій черзі було завдання вписати в пожежну умовну висоту будинка (26,5м) десять повноцінних поверхів замість звичних дев'яти. Для того поверхи робили нестандартної висоти - 2,94м, а перший ближче до грунту, ніж звичайно.

На момент проектування другої черги, дійсно, комерційні приміщення першої були задіяні відсотків на 30.

Цікаво, під час проектування 2-ї черги, я пропонував використовувати соти в дизайні, але замовники навпаки бажали відійти від образної асоціації з назвою "Пасічний".
Edited 2017-02-15 08:02 (UTC)

[identity profile] dancer lviv (from livejournal.com) 2017-02-15 08:36 am (UTC)(link)
2.94*10=29.4

29.4-26.5=2.9м...... і що там куди намагались втулити????? :):):))

[identity profile] kyrylo chuyko (from livejournal.com) 2017-02-15 09:43 am (UTC)(link)
Підйомник — мається на увазі відкидна платформа на сходовому марші? Її дійсно ставлять, чи лише в проекті показують? Бо я знаю що багато хто так відмазується від забезпечення безбар'єрності.

[identity profile] alex-shutyuk.livejournal.com 2017-02-15 09:50 am (UTC)(link)
І той спецпідйомник потім в реальності ніколи не працює чи взагалі не ставиться?

(no subject)

[identity profile] vbhjckfd.livejournal.com - 2017-02-15 09:54 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] vbhjckfd.livejournal.com - 2017-02-16 23:08 (UTC) - Expand

[identity profile] alex-shutyuk.livejournal.com 2017-02-15 10:40 am (UTC)(link)
На комерційні мабуть, поки все не заселиться, і не буде великого попиту, а потім почнуть квартири першого поверху у магазини переробляти, як зараз на Сихові.

(no subject)

[identity profile] volodya novostavsky - 2017-02-15 12:50 (UTC) - Expand

[identity profile] vitaliy bodnar (from livejournal.com) 2017-02-15 10:42 am (UTC)(link)
Ого, ніколи не думав, що норму щодо пожежної висоти 26,5м хтось серйозно дотримується.
Що заважало зробити останній поверх в двох рівнях і умовну висоту рахувати по рівню підлоги нижнього поверху?

[identity profile] vbhjckfd.livejournal.com 2017-02-15 09:20 am (UTC)(link)
З входом дійсно якийсь дуже епічний фейл. Мені дитячий візок доводилось зносити аж пів прольоту в низ і ще 3 сходинки. І то я бісився, що ліфту нема і вхід не в рівень. А тут - достобіса сходинок!

Щодо комерційних приміщень на перших поверхах мені подобалась ідея, здається Кирила Чуйка (архітектора з Тернополя) - якщо забудовник не хоче робити підлогу житла першого поверху на рівні землі, то треба зробити фальшиву підлогу на стандартному рівні і справжню підлогу на рівні землі. Тоді, ха потреби (магазин орендує чи купить приміщення) можна буде фальш-підлогу зняти і мати комерційне приміщення без ідіотських сходів на 1.5 в висоту.

[identity profile] alex-shutyuk.livejournal.com 2017-02-15 09:40 am (UTC)(link)
Ідея Чуйка цікава) А є якісь картинки цього?

(no subject)

[identity profile] kyrylo chuyko - 2017-02-15 09:49 (UTC) - Expand

[identity profile] vbhjckfd.livejournal.com 2017-02-15 09:28 am (UTC)(link)
Ще варто похвалити за нормальні одинакові для всіх вхідні двері (не дешеве китайське гівно, яке одразу викидають і заміняють на товсті броньовані рюшечки з патинуваннями).

[identity profile] alex-shutyuk.livejournal.com 2017-02-15 10:39 am (UTC)(link)
Ну ці теж хтось може захотіти поміняти. Хто його спинить?

(no subject)

[identity profile] vbhjckfd.livejournal.com - 2017-02-15 22:12 (UTC) - Expand

[identity profile] vbhjckfd.livejournal.com 2017-02-15 09:29 am (UTC)(link)
Але я ще один мінус знайшов - металеві двері ліфта. Що завжало зробити їх скляними :) ?
Торгівельним центрам ж можна.

[identity profile] alex-shutyuk.livejournal.com 2017-02-15 09:41 am (UTC)(link)
Ото ти знайшов до чого домахатися))

(no subject)

[identity profile] vbhjckfd.livejournal.com - 2017-02-15 09:50 (UTC) - Expand

[identity profile] alex paplyk (from livejournal.com) 2017-02-15 09:59 am (UTC)(link)
"Внутрішнє подвір'я. Кидаєтья в очі, що на всіх балконах збереглося оригінальне огородження з фарбованого профнастилу. "

але без ковки і тут необійшлося...
Image

[identity profile] alex-shutyuk.livejournal.com 2017-02-15 10:06 am (UTC)(link)
Це мабуть голова ОСББ))

[identity profile] den-rom.livejournal.com 2017-02-15 10:03 am (UTC)(link)
наберіть в гуглі "калинова слобода Івано-Франківськ" і не сміхуйтеся зі своєю львівською "еволюцією".

[identity profile] alex-shutyuk.livejournal.com 2017-02-15 10:06 am (UTC)(link)
Що таке "сміхуйтеся"?

(no subject)

[identity profile] den-rom.livejournal.com - 2017-02-15 10:09 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] den-rom.livejournal.com - 2017-02-15 10:25 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] den-rom.livejournal.com - 2017-02-15 11:06 (UTC) - Expand

[identity profile] kondukator.livejournal.com 2017-02-15 09:49 pm (UTC)(link)
Калинова слобода, явно менш сучасно виглядає, за останній будинок з цього посту, не дивлячись на його недоліки. Всі ці карнизи, рюшечки, строкаті стіни. Навіть від сайту забудовника, віє провінційністю, сайти давно так не роблять. http://kalina.if.ua/
Edited 2017-02-15 21:58 (UTC)

(no subject)

[identity profile] den-rom.livejournal.com - 2017-02-15 22:21 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] den-rom.livejournal.com - 2017-02-16 08:53 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] den-rom.livejournal.com - 2017-02-16 13:20 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] den-rom.livejournal.com - 2017-02-16 14:57 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] kondukator.livejournal.com - 2017-02-16 10:40 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] den-rom.livejournal.com - 2017-02-16 13:06 (UTC) - Expand

[identity profile] film35mm.livejournal.com 2017-02-15 10:08 am (UTC)(link)
Забудовник першого будинку дійсно вкакався з тим накриттям для в'їзду в паркінг. Все автомобілістам. А міг зробити по іншому. Хотів вставити фото з Познаня, як у них це реалізовано. Потім, ехо чудове у П подібного будинка. Це жах жити у тих "вуликах". Європа вже відступає від таких обєднаних висоток, в Україні думають інакше. На фото 47 рінва не схована під землею, чи то було так проблематично її сховати. По всіх будинках спостерігається убогість прибудинкових територій.
Edited 2017-02-15 10:09 (UTC)

[identity profile] alex paplyk (from livejournal.com) 2017-02-15 10:18 am (UTC)(link)
Так, там справді нічогеньке ехо. І за рахунок паркінгу немає можливості посадити хоча б якісь дерева...бетонні джунглі

[identity profile] noddeat.livejournal.com 2017-02-15 10:30 am (UTC)(link)
Києвізація Львова триває повною ходою. Все ідентично як у новобудовах на Позняках 10 років тому. Навіть в’їзд на підземну стоянку з пластиковим дахом, якою мало хто користується.

Чого ше нема, так це засраності всього подвір’я машинами. Будинки не повністю заселені?

[identity profile] alex-shutyuk.livejournal.com 2017-02-15 10:37 am (UTC)(link)
Перший повністю заселений, по інших не знаю.

(no subject)

[identity profile] shatauma.livejournal.com - 2017-02-18 19:46 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] noddeat.livejournal.com - 2017-02-18 20:50 (UTC) - Expand

[identity profile] gold lion (from livejournal.com) 2017-02-15 11:33 am (UTC)(link)
На мою думку останні будинки одні з найкращих серед інших новобудов.
Радує що міжбудинковий простір озеленяють і роблять пішохідними, також радує що балкони виглядають однаково маю надію що так і залишиться і не буде самодіяльності. Також радує що забудовник не будує "типову теперішню хрущовку" без смаку, без естетики і т.д.,
Цей самий забудовник будує і Villa Magnolia проект також дуже гарний.

[identity profile] africanec1980.livejournal.com 2017-02-15 05:59 pm (UTC)(link)
Сравнительно с другими новобудовами во Львове - эти выглядят отлично.
Подземный паркинг, более менее вменяемое расстояние между домами.
На некоторых фотках деревья тоже нормального размера посажены.
Еще и ОСББ может что-то контролировать.
На мой взгляд перемога :)

[identity profile] vbhjckfd.livejournal.com 2017-02-15 10:16 pm (UTC)(link)
Узагалі, на мою скромну думку, Ваш Дім найякісніше масове житло у Львові будує. І може собі дозволити пробувати нову нішу типу Вілли Магнолія. Ну але Нова Оселя йому впевнено на п'яти наступає :)

[identity profile] alex-shutyuk.livejournal.com 2017-02-16 06:37 am (UTC)(link)
А чим Нова оселя наступає?

(no subject)

[identity profile] vbhjckfd.livejournal.com - 2017-02-16 23:14 (UTC) - Expand

[identity profile] gold lion (from livejournal.com) 2017-02-16 08:45 am (UTC)(link)
Це справжня "еволюція", Київ, проспект Степана Бандери.
Image
Edited 2017-02-16 09:01 (UTC)

[identity profile] alex-shutyuk.livejournal.com 2017-02-16 02:32 pm (UTC)(link)
Хунтертвассер одобряє)

(no subject)

[identity profile] noddeat.livejournal.com - 2017-02-18 20:47 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] vbhjckfd.livejournal.com - 2017-02-16 23:14 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] gold lion - 2017-02-17 12:44 (UTC) - Expand

(no subject)

[identity profile] noddeat.livejournal.com - 2017-02-18 20:53 (UTC) - Expand