alex_shutyuk (
alex_shutyuk) wrote2017-06-08 03:00 pm
![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Entry tags:
Кротошинська комуна

Розкажу детальніше про котеджне містечко у селі Кротошин, про яке побіжно згадував кілька дописів тому. Тим більше, воно виявилося цікавим не лише з архітектурної точки зору, а і з організаційної.
2. Комплекс має назву Communa Sweet Home та знаходиться на південь від Львова у 3 км від кільцевої дороги.

3. Комплекс організовано за принципом кондомініума і кожен майбутній мешканець разом із купівлею ділянки бере на себе дуже чіткі зобов'язання. Зокрема - кожен будинок проектується однією архітектурною студією та будується одним підрядником, учасники готові будуватися вже, а не колись за 5 років та спільно інвестують у розвиток інфраструктури кварталу.

4. Загальний план території розробила Проектна майстерня Бєляєвих. Згодом вони ж індивідуально проектували кожен будинок, виходячи з потреб та побажань його майбутніх мешканців. Окрім архітектури є загальна концепція ландшфатного дизайну, яка також буде поступово втілюватися.

5. Ідилічний вид зі сторони озера.

6. Вид з протилежної сторони.

7. Дорога від села.

8. Будівництво деяких будинків ще триває.

9. Всі будинки різні, але виконані у єдиному стилі. У деяких вже навіть живуть.

10. Керувати утриманням будинків та території буде квартальний комітет - це щось типу ОСББ, яке заключатиме угоди з обслуговуючими компаніями та буде взаємодіяти з сільрадою.

11. Конструктивна схема всіх будинків однакова - несучий каркас із клеєного бруса та фасад, оздоблений дерев'яними рейками.

12. Кожен будинок опалюватиметься індивідуально електричними котлами, у деяких будуть також каміни.

13. Мощення.

14.

15. Місце для озеленення біля входу.

16. Сходинки біля входу у різних будинках чомусь різної висоти.

17. Тут чомусь зробили бордюр вище рівня доріжки.

18.

19.

20.

21. Ось така картина. Як виявилося, кілька знайомих

Дивіться також:
Повернення функціоналізму

no subject
але щоб трішки розвіяти ваші сумніви
1. у нас окремий трансформатор на 630 кВА, на вході зараз одна лінія, але є можливість приєднати другу, на виході дві лінії.
2. в моєму термосі є 10 кубів бетону для акумуляції тепла і 4 куба цегляної кладки(навколо каміна, яку можна підігрівати без електрики рівно стільки часу скільки буде можливість підвозити дрова, а при страшній біді можна і помаленьку фасад віддерати))))
3. підключення генераторів всі собі передбачають. купти генератор я планую, простий на 4-5 квт, цього буде достатньо щоб організувти аварійний режим роботи будинку. АВР вважаю надлишковим.
всі експерти вважають що в нас все робиться аби як, і т.д. багато речей обдумувалось і приймались певні виважені рішення. Але всіх передьоргує при слові електрокотел, хоч адумаю якби було сказано що там теплові насоси то всі б фапали, хоча тепловому насосу так само потрібна електрика як і котлу а в страшні морози тепловий насос працює більше в режимі електрокотла ніж теплового насоса.
no subject
НА ВХОДІ 2 ПЛ з АВР забезпечать безперервність ел. постачання. І то якщо ЛЕП ідуть на різних опорах і від різних ПС.
Якщо є цегляна кладка і камін з розводом теплого повітря БЕЗ ВИКОРИСТАННЯ ВЕНТИЛЯТОРІВ, то все гуд і питання не маю. Це забезпечить обігрів темними ночами.
ПРО підключення дизеля взимку при перерві електропостачання - розкажіть як ви собі це уявляєте. Правила, Норми і Здоровий Глузд кажуть про атоматичне унеможливлення подачі напруги у зовнішні мережі. Ну і генератор на 4-5 кіло ВАТТ, а не ВАР. Тут на стадії проектування та прокладання ел. проводки треба передбачати місце встановлення (вихлоп, шум, вібрація) та підключення. Щиток з ручним АВР - 2 перемикачі і автомат. Нічого складного, але має бути передбачено і змоновано наперед :)
Ну і бетон - то подушка шведського типу??? при відключенні обігріву плити вона починає сосати вологу у всіх місцях, де відсутня ЯКІСНА ГЕРМЕТИЗАЦІЯ ПО ВСІХ ПЛОЩАХ. і дуже оперативно вистигає. То в реальному житті, нажаль.
Ну і паркет, плитка теплоізоляція підлоги від бетонної основи також не дадуть теплу гріти будинок :)
no subject
по каміну, є розводка з використання турбіни (потужність 124 Вт), окрім того це не просто камін це камінопіч яка акумулює більшість тепла а не викидає то все в комин. але і без турбіни опалення від каміну працює на всю хату, завдяки грамотному проектуванню будинку
по генератору все передбачено, в гаражі для нього є окреме місце, буде вихлоп, і окрема лінія у ввідний щит, так само запроектовано перемикачі вводу і т.д. єдие що я не хочу автоматизованого запуску, і потрібно буде ручками перемкнути ввід і завести генератор, але автоматика буде вже сама переводити котел в аварійний режим і перпмикати будинок в режим енергозберігання.
те що цьго немає на фотках Сашка, не значить що цього немає впринципі ;)
ні це не подушка шведського типу, і вологу їй немає звідки сосати окрім як з повітря. Реальне життя показало що одна сімя чудово перезимувала цієї холодної зими, в тому числі і коли світло ненадовго пропадало, і енерговитрати будинку на 200 кв.м були нижчі ніж в квартирі на 70 кв.м. в старому автсрійсьокму будинку в центрі. І це якраз і є реальне життя ;)
no subject
no subject
no subject