alex_shutyuk (
alex_shutyuk) wrote2017-10-13 05:34 pm
![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Порахували львівських роверистів

Репост
Роман Зубачик із Львівавтодору розповідає в себе на фейсбуці про підрахунок роверистів на львівських вулицях, проведений у рамках Європейського тижня мобільності. Далі цитую його допис:
В рамках Європейського тижня мобільності ЛКП «Львівавтодор» спільно з ГО «Львівська асоціація велосипедистів» 14 вересня проводили підрахунок велосипедистів у місті. Для такого підрахунку було визначено 85 основних локацій на вуличній мережі міста (див. фото 2). Здебільшого це місця, де перетинаються основні магістральні вулиці. В дослідженні брали участь працівники ЛКП «Львівавтодор», ЛКП «Інститут просторового розвитку», представники ГО «Львівська асоціація велосипедистів», волонтери, котрі зголосилися на такі дослідження, а також студенти Львівського автомобільно-дорожнього коледжу Національного університету «Львівська політехніка» (було залучено 50 осіб). Підрахунок проводився в ранковий та вечірній піки відповідно з 8:00 до 10:00 та з 17:00 до 19:00. Крім напрямків руху, учасники фіксували стать велосипедиста, наявність у нього шолома та орієнтовний вік, який був поділений на такі вікові групи: 12 - 20 років; 21 - 35 років; 36 - 60 років; понад 60.
Трохи статистики за результатами підрахунку:

1) у велосипедних потоках домінують чоловіки (90,0% у ранковий пік та 90,8% у вечірній пік), жінки становлять лише 10 та 9,2 % у відповідні періоди;
2) найохочіше велосипедом користуються мешканці у віці 21-35 років, що становить 64,6% від загальної кількості, далі вікова група 12-20 років – 19,0%, вікова група 36-60 років – 13,9 % та понад 60 років – 2,5%;
3) велосипедисти, які їхали в шоломі складають 26,9% (без шолома – 73,1%);
4) наявність шолома серед жінок порівняно з чоловіками є більшою і становить 35,7% (без шолома – 64,3%);
5) найбільша кількість велосипедистів, а саме 201 осіб., зафіксовано у вечірній пік на перехресті просп. Чорновола - вул. Липинського;
6) в період з 9:00 до 10:00 кількість велосипедистів на 36,9% є менше ніж з 8:00 до 9:00, а в період з 17:00 до 18:00 є більше на 14,7% ніж з 18:00 до 19:00;
7) у вечірній пік прихильників їзди на велосипеді є на 16% більше ніж у ранковий пік.
І на сам кінець, на основі цих результатів підрахунку і транспортної моделі міста (база даних про поїздки-переміщення у вуличному просторі), визначено частку поїздок на велосипедах від загальної кількості поїздок-переміщень у місті (авто, громадський транспорт, рух пішки). Наводжу це значення в порівнянні з іншим роком, коли у місті не було жодної велодоріжки чи велосмуги:
- 2009 рік, при 0 км вело мережі – 0,3%
- 2017 рік, при 100 км збудованої вело мережі – 1,307%.
Кінець цитати. І як гадаєте - такі результати це перемога чи не дуже?
Дивіться також:
Львівські роверисти-2017

no subject
якщо коротко, то треба було всі ці роки концетрувати гроші в північному районі (Чорновола і т.д.), бо він густонаселений, рівнинний і найближче до центру.
і саме в таких районах рекомендують будувати німці(їхній стандарт ERA) спочатку.
тобто, ВД, які йшли окремим проектом, а не вся вулиця разом, треба було реалізовувати спочатку там.
це не скасовує можливість будівництва на вулиці Х скажімо, де проект ВД включено в проект реконструкції вулиці
словом, концентрація в рівнинному районі близькому до центра дала б більший приріст, як показує досвід інших країн(тієї ж Німеччини)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
no subject
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
(no subject)
no subject
Практически невозможно проложить маршрут из точки А в точку Б и чтобы везде ехать по ВД.
>>100 км збудованої вело мережі
Как-то много он насчитал. С одного конца Львова в другой - 11км. Если верить его словам, то велоинфраструктура во Львове эквивалентна 9 разным маршрутам, котрые бы соединяли противоположные точки на окраинах города. Но такого нет в действительности. Реально интересно - как они считают?
Часть ВД сделана лишь бы сделать: например велополоса по Виговського. Там широченные тратуары, можно было сделать отличные выделенные дорожки, а не просто разметку нарисовать, на которую постоянно наезжают или вообще паркуют машины.
>>такі результати це перемога чи не дуже?
Боротьба триває.
(no subject)
(no subject)
no subject
Але, ріст за 8 років на 1%.....?
Скільки грошей за цей час було вкладено в велоінфраструктуру? І скільки за ці гроші можна було б зробити для інших 98.693%?
P.S. Можливо варто було б рахувати влітку? Тоді б і користувачів більше могло бути...