Кіоски на таких зупинках громадського транспорту - це не просто нормально, а необхідність. Інше діло, що вони повинні бути правильно інтегровані у конструкцію самої зупинки.
Поза всяким сумнівом. На фото я оно бачу тролейбусні стовпи, де по вашому пасажири мають купляти квитки? У магазині за 100 метрів від зупинки? А якщо згадати, що увесь громадський транспорт, включаючи маршрутки, слід рано чи пізно переводити на електронні картки, себто питання продажу квитків сильно зросте? Продаж інших популярних речей, банкомат, поповнення мобільних і інших рахунків - це теж дуже корисні речі для зупинки. Чекання на зупинці - це трата цінного часу в нікуди, якщо є можливість щоб цей час був потрачений з користю - суспільство у цьому повністю зацікавлено. Зекономлені на зупинці 5 хвилин нічим не гірші за 5 хвилин зекономлених на відсутності транспортних корок, а зекономлені 10 хвилин на і тому і іншому - це звичайно ще краще.
Я не знаю, що ви маєте проти кіосків на зупинках, але головна ціль міської інфраструктури - бути корисною та зручною, все решта йде вже потім. Накриття на зупинці нічим не красивіше від кіоска і споруджене переважно з тих же матеріалів і у тому ж стилі, але ви ж не будете говорити що зупинки мають бути без накритів? Накриття - це необхідність, щоб люди мали де сховатись від дощу чи спеки. Як наприклад сміттєві урни, які теж дуже некрасиві, з них торчить сміття, а інколи вони ще й пахнуть... Ви можете говорити що накриття на зупинках та сміттєві урни дуже погані й некрасиві і я вас однозначно підтримаю якщо ви запропонуєте їх вдосконалити, покращити дизайн і т.д., але ви не можете говорити що їх там не має бути.
5-10 зекономлених хвилин може видатись не серйозною справою, але помножте це на чималу частину населення міста і ви отримаєте величезні цілком реальні затрати в межах лише одного дня, які суспільство може зекономити, або викинути ні на що. Інше діло що тенденційне обростання зупинок ринками в стилі китаю, які нерідко заважають вільно пройти - це кошмар.
В таких кіосках, які насправді є окремостоячими магазинами, продають все що завгодно, але не квитки - їжу, бухло, сигарети, побутову хімію та інше. Граючи на лінощах людей, їх ставлять прямо на тротуарах, звужуючи проходи, перекриваючи огляд, зрізаючи дерева. Вантажівки, що підвозять до них товари, їздять тротуарами, руйнюючи їх, розтягують багно з газонів, заважають громадському транспорту на тих-таки зупинках. Може порахуємо ще й втрати від всього цього теж?
Яким чином все це відноситься до сказаного мною? Я говорю про 1 кіоск на зупинці, який й справді може бути повноцінним магазином. Чому ви кидаєтесь на мене з рядами кіосків на газонах? Є ситуації коли кіоски доречні, є ситуації коли ні. Я підтримую виключно ситуацію коли це доречно, недоречні кіоски звичайно ж слід зносити і не треба мені нагадувати що вони існують.
>>Вантажівки, що підвозять до них товари, їздять тротуарами, руйнюючи їх, розтягують багно з газонів Будь-який об'єкт торгівлі повинен узгоджувати те як і коли він буде підвозити свої товари. Спорудження торгівельної будівлі має враховувати ці проблеми і коректно їх вирішувати вже на етапі проектування. Те що наведені вами проблеми існують не може бути аргументом проти торгівельного приміщення, оскільки їх можна легко виправити. Взагалі, підвезення товарів має виконуватись у нічний час. А ті товари для яких це неможливо(наприклад, свіжий хліб) мають підвозитися не в час пік.
>>Граючи на лінощах людей Лінь - це сутками лежати на дивані чи рубатися в контру. Економія - це рушій прогресу. Коли ми говоримо що місту потрібна краща система громадського транспорту, кращі дороги і т.д. - це вирішення абсолютно тої ж проблеми економії часу. Час - це дуже цінна й дорога річ. З цієї ж причини слід боротися з усіма цими тротуарами під прямим кутом та загорожами щоб упаси Алах хто прямо не пішов. Тротуари мають бути прокладені так, щоб мінімізувати часові затрати пішоходам.
>>Може порахуємо ще й втрати від всього цього теж? Я тільки за. У будь-якого рішення є як позитивні так і негативні сторони. І треба добре попрацювати щоб реалізувати річ так щоб максимізувати позитивні й мінімізувати негативні сторони. І якщо після цієї роботи позитивні сторони перевищують негатив - значить річ потрібна.
Я ні на кого не кидаюся, просто перерахував всі негативні моменті, які супроводжують появу таких МАФівбіля зупинок чит де-інде. Якщо знаєте приклади МАФів, які не спричиняють таких незручностей - можете навести, я з цікавістю вивчу цей досвід. Без сарказму це пишу.
"Будь-який об'єкт торгівлі повинен узгоджувати те як і коли він буде підвозити свої товари" - повинен, але переважно просто виростає кіоск і далі нііпьот. Кому треба - обійде.
"Взагалі, підвезення товарів має виконуватись у нічний час" - погоджуюсь, тільки чи в нас хтось так робить?
>>Якщо знаєте приклади МАФів, які не спричиняють таких незручностей - можете навести, я з цікавістю вивчу цей досвід. Без сарказму це пишу. Варіантів які не можна було б покритикувати я не бачив, чому причина погана законодавча база і низький рівень дотримання законів, але задовільних варіантів чимало по усьому місту. Ось наприклад цілий розсадник мафів на зупинці (https://www.google.com.ua/maps/@49.866275,24.044121,3a,75y,89.31h,89.19t/data=!3m4!1e1!3m2!1slj7hTG1y3cHuKiLmSyMHFA!2e0?hl=uk). Проте чим до цього можна серйозно придратися окрім дизайну? І там і продуктових кілька, і канцтовари, і аптека і ще повно чого. Дуже зручно. Плюсів цього всяко більше ніж мінусів. Інше діло коли, наприклад, по сусідству на Балатоні по вулиці пройти не можна до зупинки, тому що усе заставлене торгівлею й люди вимушені йти поміж торговими рядами. А по сусідству на АС2 рекоструктори-підараси спеціально максимально подовжили дорогу до\з автобусів, щоб не було можливо пройти мимо усіх торгових приміщень.
>>погоджуюсь, тільки чи в нас хтось так робить? Роблять, чому ж ні. В центрі чимало непродуктових магазинів підвозять товар вночі, хоча звичайно це кидається в очі куди гірше ніж підвіз вдень. Проте щоб це робила уся торгівля у місцях з напруженим трафіком(у сільській місцевості нічне підвезення зрозуміло зайве) - то тут без централізованої "прозьби" з боку влади не обійтися. Наприклад, у випадку з вивозом сміття така прозьба є і коли ви останній раз бачили щоб сміття вивозилось у денний час?
>>Цікаво чому я ніде закордоном не бачив такої кількості кіосків? Ми говоримо про кіоск на зупинці, а не про сотню МАФів понавтикуваних на кожному кроці.
>>От наприклад в Німеччині. Думаєте у Франції чи Голландії мабуть вони просто ще не настільки розвинуті як ми Ми вже здається мали розмову на цю тему... Ви тоді погодились що таке зомбування Європою нікуди не годиться. Якщо хочете я повторю ті аргументи.
>>Для продуктів і загалом для торгівлі є магазини. Будь ласка, робіть/відкривайте скільки завгодно магазинів. Я чітко пояснив чому магазин за 100 метрів від зупинки не може замінити кіоск на зупинці. Кіоск економить людський час, оскільки купити/поповнити телефон/зняти гроші з картки у ньому можна поки чекаєш транспорт(використати час який ти й так тратиш на чекання), а у магазин потрібно заходити спеціально, тратячи чс окремо під ці речі. Якщо у двох кроках від зупинки є будівля - звичайно кіоск може бути непотрібен й змінений магазином.
Замість справжніх аргументів, ви тільки киваєте на більш успішного сусіда. При тому відштовхуєтесь від своїх стереотипів про Європу, а не від реальної ситуації. Оно на першому приведеному фото продають найрізноманітнішу херню, при чому це якраз приміщення трамвайної зупинки в Швейцарії. Подібні трамвайні павільйони доволі популярні там.
Суть в тому що головним критерієм має бути вигідна річ чи не вигідна і реальні аргументи, а не ваше безаргументне зомбування "Ваня кращий! Ваня кращий!" з трьома знаками оклику. Якщо виходити з середньої по області зарплатні 3353 гривні(а у Львові вона вища), зайва хвилина затрачена львів'янами - це під 60 тисяч гривень. Якщо, наприклад, чверть міста втрачає 5 хвилин кожного дня - це 70 тисяч гривень кожного дня. Зекономити ці 5 хвилин - це економити 70 тисяч гривень щоденно. Ці ресурси можна зекономити відсутністю пробок, можна зекономити швидшим рухом транспорту за рахунок кращого покриття чи кращого транспорту, можна зекономити кращим графіком та схемою руху транспорту, можна зекономити кращим маршрутом пішоходів до зупинки, а можна зекономити тим що люди менше будуть тратити час на покупки. А ви відноситесь до часу, так якби це не є цінність. Це насправді одна з найбільших цінностей, бо у вас є всього якісь ~67 років з яких ви вже 20 з чимось потратили. Скільки з залишеного часу ви хочете провести простоюючи на зупинці громадського транспорту?
Якщо оплата за проїзд буде переведена на електронний квиток, питання продажу квитків сильно впаде, оскільки "квитки" будуть у вашій пластиковій картці. Термінал для поповнення рахунку спокійно вміститься у павільйоні зупинки. Кіоски є дуже шкідливі, не лише тому, що вони займають багато громадського простору і переважно страшні, але й з економічної точки зору вони не вигідні державі. Вони працюють по єдиному податку, спрощена бухгалтерія, товар вони закуповують часто самостійно на базарах і гуртівнях. Відповідно вони сплачують менше податків державі, також важко перевірити і гарантувати якість товару, що продає кіоск, тобто права споживачів в кіосках менш захищені. Часто ми можемо спостерігати картину, коли площі комерціної нерухомості в будинках пустують, натомість навколо повно кіосків і всі вони продають одну і ту ж продукцію, повністю дублюючи одні одного. Де тут необхідність?
>>Якщо оплата за проїзд буде переведена на електронний квиток, питання продажу квитків сильно впаде, оскільки "квитки" будуть у вашій пластиковій картці. Це ви теоретично говорите. На практиці більшість людей не згадає поповнити картку допоки не прийдеться їхати й згадає про це саме на зупинці. Гості міста теж зовсім не горітимуть бажанням окремо йти у якийсь магазин невідомо де, щоб купити картку.
>>з економічної точки зору вони не вигідні державі. Вони працюють по єдиному податку, спрощена бухгалтерія, товар вони закуповують часто самостійно на базарах і гуртівнях. Відповідно вони сплачують менше податків державі, також важко перевірити і гарантувати якість товару, що продає кіоск, тобто права споживачів в кіосках менш захищені. Часто ми можемо спостерігати картину, коли площі комерціної нерухомості в будинках пустують, натомість навколо повно кіосків і всі вони продають одну і ту ж продукцію, повністю дублюючи одні одного. Я не бачу тут аргументів проти кіоску на зупинці. Все що ви назвали можна виправити змінами законодаства і т.д., або ваші часті картини взагалі не відносяться до теми дискусії.
>>Де тут необхідність? У сміттєвій урні теж можна необхідності не побачити. Місто цілком може існувати і без них. Як і без уродливих накриттів від дощу та спеки на зупинках.
Повторюю, кіоск економить людський час, оскільки купити/поповнити телефон/зняти гроші з картки у ньому можна поки чекаєш транспорт(використати час який ти й так тратиш на чекання), а у магазин потрібно заходити спеціально, тратячи час окремо під ці речі. Якщо у двох кроках від зупинки є будівля - звичайно кіоск може бути непотрібен й замінений магазином. Розумієте, якщо тисячі абсолютно незнайомих вам львів'ян тратять кожен день додаткові 5-10 хвилин - це реальні економічні втрати суспільства, які позначаються у тому числі на вашій кешені.
>>Для тих, хто забув і з іншого міста на зупинці стоїть автомат :) Якщо автомат зможе продавати широкий спектр товарів, то чому б і ні. От тільки займати такий автомат буде місця навряд чи менше кіоска.
>>Зомбування Європою =D lol Ну а як можна назвати вашу заїзджену репліку: "Іван багатший, значить абсолютно все що робить Іван найправильніший варіант і нема у нас нічого кращого ніж в Івана і придумати щось краще ніж у Івана неможливо, треба тільки копіювати те що вже є у Івана"? Якби наша бесіда трапилась 50 років тому і я сказав що трамваї та велоінфраструктура в певних випадках - це добре, то ви б накинулись на мене: "А в Європі трамваї закривають! Думаєте у Франції чи Голандії таке є? Магазини! Хайвеї! Тільки хайвеї!". Ну і почали б засипувати прикладами де трамваї та велоінфраструктура таки недоречні.
Мої 5 копійок щодо кіоску - ця буда найвитонченіший спосіб знущання над людиною, що там працює. Провести робочий день у приміщенні розміру ванної кімнати, ходити у відро і бачити світ через маленьке заґратоване віконечко - це ще то щастя. На такому робочому місці людина деградує.
Безглуздо називати доцільним використання людської праці у місці, де її легко може замінити автомат. Купити квиток чи поповнити мобільний телефон можна і у звичайному терміналі, а ще зручніше з дому через онлайн банкінг. Ви казали зняти готівку - але навряд чи ця необхідність виникає настільки часто, та й зараз все більше популярні платіжні картки. Снеки й напої можна купити в автоматі.
Щодо прикладу Європи - то кіоски там є, але геть не у такому вигляді як наші. До прикладу Берлін, де я живу - кіоски з дрібничками/сендвічами є тільки на станціях метро/електрички (і то тільки на завантажених станціях), доволі просторі і працівники мають можливість скористатися інфраструктурою станції.
Не знаю про яке ходіння у відро ви говорите, але я можу вам навести приклади коли робота "знущається над людиною" куди сильніше. Щодо автоматів, то я тільки за щоб усіх продавців, водіїв і так далі позамінювали на автомати. І це обов'язково станеться коли це буде вигідно, ще за нашого життя, але не завтра.
Я не думаю, що в кіосках передбачено сан вузол, а в туалет ходити якось треба, ба, я навіть впевнений, що рук не всі миють після візиту відра.
Так, станеться, тримати людину у залізній будці можна тільки тоді, коли вона не має ні соціального страхування, не платить податки (чи єдиний податок рахується?), коли інвестиція в обладнання може ніколи не повернутися через віджатий бізнес. Як тільки це зміниться, навіть в Україні позникають ці камери-одиночки.
no subject
Date: 2015-02-25 07:50 am (UTC)no subject
Date: 2015-02-25 08:08 am (UTC)no subject
Date: 2015-02-25 02:23 pm (UTC)no subject
Date: 2015-02-25 06:01 pm (UTC)о__О
no subject
Date: 2015-02-25 10:15 pm (UTC)Продаж інших популярних речей, банкомат, поповнення мобільних і інших рахунків - це теж дуже корисні речі для зупинки. Чекання на зупинці - це трата цінного часу в нікуди, якщо є можливість щоб цей час був потрачений з користю - суспільство у цьому повністю зацікавлено. Зекономлені на зупинці 5 хвилин нічим не гірші за 5 хвилин зекономлених на відсутності транспортних корок, а зекономлені 10 хвилин на і тому і іншому - це звичайно ще краще.
Я не знаю, що ви маєте проти кіосків на зупинках, але головна ціль міської інфраструктури - бути корисною та зручною, все решта йде вже потім. Накриття на зупинці нічим не красивіше від кіоска і споруджене переважно з тих же матеріалів і у тому ж стилі, але ви ж не будете говорити що зупинки мають бути без накритів? Накриття - це необхідність, щоб люди мали де сховатись від дощу чи спеки. Як наприклад сміттєві урни, які теж дуже некрасиві, з них торчить сміття, а інколи вони ще й пахнуть...
Ви можете говорити що накриття на зупинках та сміттєві урни дуже погані й некрасиві і я вас однозначно підтримаю якщо ви запропонуєте їх вдосконалити, покращити дизайн і т.д., але ви не можете говорити що їх там не має бути.
5-10 зекономлених хвилин може видатись не серйозною справою, але помножте це на чималу частину населення міста і ви отримаєте величезні цілком реальні затрати в межах лише одного дня, які суспільство може зекономити, або викинути ні на що.
Інше діло що тенденційне обростання зупинок ринками в стилі китаю, які нерідко заважають вільно пройти - це кошмар.
no subject
Date: 2015-02-25 10:27 pm (UTC)no subject
Date: 2015-02-26 02:29 pm (UTC)>>Вантажівки, що підвозять до них товари, їздять тротуарами, руйнюючи їх, розтягують багно з газонів
Будь-який об'єкт торгівлі повинен узгоджувати те як і коли він буде підвозити свої товари. Спорудження торгівельної будівлі має враховувати ці проблеми і коректно їх вирішувати вже на етапі проектування. Те що наведені вами проблеми існують не може бути аргументом проти торгівельного приміщення, оскільки їх можна легко виправити.
Взагалі, підвезення товарів має виконуватись у нічний час. А ті товари для яких це неможливо(наприклад, свіжий хліб) мають підвозитися не в час пік.
>>Граючи на лінощах людей
Лінь - це сутками лежати на дивані чи рубатися в контру. Економія - це рушій прогресу. Коли ми говоримо що місту потрібна краща система громадського транспорту, кращі дороги і т.д. - це вирішення абсолютно тої ж проблеми економії часу. Час - це дуже цінна й дорога річ.
З цієї ж причини слід боротися з усіма цими тротуарами під прямим кутом та загорожами щоб упаси Алах хто прямо не пішов. Тротуари мають бути прокладені так, щоб мінімізувати часові затрати пішоходам.
>>Може порахуємо ще й втрати від всього цього теж?
Я тільки за. У будь-якого рішення є як позитивні так і негативні сторони. І треба добре попрацювати щоб реалізувати річ так щоб максимізувати позитивні й мінімізувати негативні сторони. І якщо після цієї роботи позитивні сторони перевищують негатив - значить річ потрібна.
no subject
Date: 2015-02-26 08:55 pm (UTC)"Будь-який об'єкт торгівлі повинен узгоджувати те як і коли він буде підвозити свої товари" - повинен, але переважно просто виростає кіоск і далі нііпьот. Кому треба - обійде.
"Взагалі, підвезення товарів має виконуватись у нічний час" - погоджуюсь, тільки чи в нас хтось так робить?
no subject
Date: 2015-02-26 10:57 pm (UTC)Варіантів які не можна було б покритикувати я не бачив, чому причина погана законодавча база і низький рівень дотримання законів, але задовільних варіантів чимало по усьому місту.
Ось наприклад цілий розсадник мафів на зупинці (https://www.google.com.ua/maps/@49.866275,24.044121,3a,75y,89.31h,89.19t/data=!3m4!1e1!3m2!1slj7hTG1y3cHuKiLmSyMHFA!2e0?hl=uk). Проте чим до цього можна серйозно придратися окрім дизайну? І там і продуктових кілька, і канцтовари, і аптека і ще повно чого. Дуже зручно. Плюсів цього всяко більше ніж мінусів.
Інше діло коли, наприклад, по сусідству на Балатоні по вулиці пройти не можна до зупинки, тому що усе заставлене торгівлею й люди вимушені йти поміж торговими рядами.
А по сусідству на АС2 рекоструктори-підараси спеціально максимально подовжили дорогу до\з автобусів, щоб не було можливо пройти мимо усіх торгових приміщень.
>>погоджуюсь, тільки чи в нас хтось так робить?
Роблять, чому ж ні. В центрі чимало непродуктових магазинів підвозять товар вночі, хоча звичайно це кидається в очі куди гірше ніж підвіз вдень.
Проте щоб це робила уся торгівля у місцях з напруженим трафіком(у сільській місцевості нічне підвезення зрозуміло зайве) - то тут без централізованої "прозьби" з боку влади не обійтися. Наприклад, у випадку з вивозом сміття така прозьба є і коли ви останній раз бачили щоб сміття вивозилось у денний час?
no subject
Date: 2015-02-26 09:03 am (UTC)От наприклад в Німеччині.
Думаєте у Франції чи Голландії таке є? Хмм... мабуть вони просто ще не настільки розвинуті як ми, щоб натикати МАФи по всюди.
Для продуктів і загалом для торгівлі є магазини. Будь ласка, робіть/відкривайте скільки завгодно магазинів.
no subject
Date: 2015-02-26 01:53 pm (UTC)Ми говоримо про кіоск на зупинці, а не про сотню МАФів понавтикуваних на кожному кроці.
>>От наприклад в Німеччині. Думаєте у Франції чи Голландії мабуть вони просто ще не настільки розвинуті як ми
Ми вже здається мали розмову на цю тему... Ви тоді погодились що таке зомбування Європою нікуди не годиться. Якщо хочете я повторю ті аргументи.
>>Для продуктів і загалом для торгівлі є магазини. Будь ласка, робіть/відкривайте скільки завгодно магазинів.
Я чітко пояснив чому магазин за 100 метрів від зупинки не може замінити кіоск на зупинці. Кіоск економить людський час, оскільки купити/поповнити телефон/зняти гроші з картки у ньому можна поки чекаєш транспорт(використати час який ти й так тратиш на чекання), а у магазин потрібно заходити спеціально, тратячи чс окремо під ці речі. Якщо у двох кроках від зупинки є будівля - звичайно кіоск може бути непотрібен й змінений магазином.
no subject
Date: 2015-02-26 10:31 pm (UTC)Варіант спеціально для хіпстерів типу вас:
no subject
Date: 2015-02-27 08:36 am (UTC)В деяких продають якусь воду, батончики - не більше!!!
А не цілий магазин з хлібом, майонезом, водярою, чеколядою, буряками, сметаною...
Автомат повинен продавати лише квитки! Можливо ще рахунок мобільного поповнювати.
Не більше.
Ви вигадуєте, те що хочете для себе бачити.
Жодна нормальна і цивілізована країна не вважає МАФо-магазини благом і чимось необхідним.
no subject
Date: 2015-02-27 12:52 pm (UTC)Суть в тому що головним критерієм має бути вигідна річ чи не вигідна і реальні аргументи, а не ваше безаргументне зомбування "Ваня кращий! Ваня кращий!" з трьома знаками оклику. Якщо виходити з середньої по області зарплатні 3353 гривні(а у Львові вона вища), зайва хвилина затрачена львів'янами - це під 60 тисяч гривень. Якщо, наприклад, чверть міста втрачає 5 хвилин кожного дня - це 70 тисяч гривень кожного дня. Зекономити ці 5 хвилин - це економити 70 тисяч гривень щоденно. Ці ресурси можна зекономити відсутністю пробок, можна зекономити швидшим рухом транспорту за рахунок кращого покриття чи кращого транспорту, можна зекономити кращим графіком та схемою руху транспорту, можна зекономити кращим маршрутом пішоходів до зупинки, а можна зекономити тим що люди менше будуть тратити час на покупки.
А ви відноситесь до часу, так якби це не є цінність. Це насправді одна з найбільших цінностей, бо у вас є всього якісь ~67 років з яких ви вже 20 з чимось потратили. Скільки з залишеного часу ви хочете провести простоюючи на зупинці громадського транспорту?
no subject
Date: 2015-02-26 11:04 am (UTC)Кіоски є дуже шкідливі, не лише тому, що вони займають багато громадського простору і переважно страшні, але й з економічної точки зору вони не вигідні державі. Вони працюють по єдиному податку, спрощена бухгалтерія, товар вони закуповують часто самостійно на базарах і гуртівнях. Відповідно вони сплачують менше податків державі, також важко перевірити і гарантувати якість товару, що продає кіоск, тобто права споживачів в кіосках менш захищені.
Часто ми можемо спостерігати картину, коли площі комерціної нерухомості в будинках пустують, натомість навколо повно кіосків і всі вони продають одну і ту ж продукцію, повністю дублюючи одні одного.
Де тут необхідність?
no subject
Date: 2015-02-26 02:08 pm (UTC)Це ви теоретично говорите. На практиці більшість людей не згадає поповнити картку допоки не прийдеться їхати й згадає про це саме на зупинці. Гості міста теж зовсім не горітимуть бажанням окремо йти у якийсь магазин невідомо де, щоб купити картку.
>>з економічної точки зору вони не вигідні державі. Вони працюють по єдиному податку, спрощена бухгалтерія, товар вони закуповують часто самостійно на базарах і гуртівнях. Відповідно вони сплачують менше податків державі, також важко перевірити і гарантувати якість товару, що продає кіоск, тобто права споживачів в кіосках менш захищені.
Часто ми можемо спостерігати картину, коли площі комерціної нерухомості в будинках пустують, натомість навколо повно кіосків і всі вони продають одну і ту ж продукцію, повністю дублюючи одні одного.
Я не бачу тут аргументів проти кіоску на зупинці. Все що ви назвали можна виправити змінами законодаства і т.д., або ваші часті картини взагалі не відносяться до теми дискусії.
>>Де тут необхідність?
У сміттєвій урні теж можна необхідності не побачити. Місто цілком може існувати і без них. Як і без уродливих накриттів від дощу та спеки на зупинках.
Повторюю, кіоск економить людський час, оскільки купити/поповнити телефон/зняти гроші з картки у ньому можна поки чекаєш транспорт(використати час який ти й так тратиш на чекання), а у магазин потрібно заходити спеціально, тратячи час окремо під ці речі. Якщо у двох кроках від зупинки є будівля - звичайно кіоск може бути непотрібен й замінений магазином.
Розумієте, якщо тисячі абсолютно незнайомих вам львів'ян тратять кожен день додаткові 5-10 хвилин - це реальні економічні втрати суспільства, які позначаються у тому числі на вашій кешені.
no subject
Date: 2015-02-26 05:24 pm (UTC)Зомбування Європою =D lol
no subject
Date: 2015-02-26 05:38 pm (UTC)Якщо автомат зможе продавати широкий спектр товарів, то чому б і ні. От тільки займати такий автомат буде місця навряд чи менше кіоска.
>>Зомбування Європою =D lol
Ну а як можна назвати вашу заїзджену репліку: "Іван багатший, значить абсолютно все що робить Іван найправильніший варіант і нема у нас нічого кращого ніж в Івана і придумати щось краще ніж у Івана неможливо, треба тільки копіювати те що вже є у Івана"?
Якби наша бесіда трапилась 50 років тому і я сказав що трамваї та велоінфраструктура в певних випадках - це добре, то ви б накинулись на мене: "А в Європі трамваї закривають! Думаєте у Франції чи Голандії таке є?
Магазини!Хайвеї! Тільки хайвеї!". Ну і почали б засипувати прикладами де трамваї та велоінфраструктура таки недоречні.no subject
Date: 2015-02-27 12:58 pm (UTC)Безглуздо називати доцільним використання людської праці у місці, де її легко може замінити автомат. Купити квиток чи поповнити мобільний телефон можна і у звичайному терміналі, а ще зручніше з дому через онлайн банкінг.
Ви казали зняти готівку - але навряд чи ця необхідність виникає настільки часто, та й зараз все більше популярні платіжні картки.
Снеки й напої можна купити в автоматі.
Щодо прикладу Європи - то кіоски там є, але геть не у такому вигляді як наші. До прикладу Берлін, де я живу - кіоски з дрібничками/сендвічами є тільки на станціях метро/електрички (і то тільки на завантажених станціях), доволі просторі і працівники мають можливість скористатися інфраструктурою станції.
no subject
Date: 2015-02-27 01:24 pm (UTC)Щодо автоматів, то я тільки за щоб усіх продавців, водіїв і так далі позамінювали на автомати. І це обов'язково станеться коли це буде вигідно, ще за нашого життя, але не завтра.
no subject
Date: 2015-02-27 08:43 pm (UTC)Так, станеться, тримати людину у залізній будці можна тільки тоді, коли вона не має ні соціального страхування, не платить податки (чи єдиний податок рахується?), коли інвестиція в обладнання може ніколи не повернутися через віджатий бізнес. Як тільки це зміниться, навіть в Україні позникають ці камери-одиночки.
no subject
Date: 2015-02-25 08:03 am (UTC)no subject
Date: 2015-02-25 08:48 am (UTC)no subject
Date: 2015-02-25 10:33 am (UTC)no subject
Date: 2015-02-25 10:43 am (UTC)no subject
Date: 2015-02-25 11:31 am (UTC)no subject
Date: 2015-02-25 11:35 am (UTC)или перед дверью, какой он там был?
no subject
Date: 2015-02-25 10:51 pm (UTC)no subject
Date: 2015-02-25 11:14 pm (UTC)no subject
Date: 2015-02-25 11:18 pm (UTC)